Agrotec Škoda Recenze našich vozů Škoda ŠKODA SCALA

ŠKODA SCALA

Nyní i ve verzi Monte Carlo
Kompaktní model s plnou dávkou praktičnosti a výbavy.

Nově je SCALA nabízená i ve verzi Monte Carlo se sportovním charakterem a G-TEC s pohonem na zemní plyn.

Ambition

 • LED přední světlomety a zadní světla
 • Front Assist (včetně nouzového brzdění), Lane Assist
 • Elektricky ovládaná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka

Style

 • Kola z lehké slitiny 6,5J x 17" Stratos
 • Bi-LED přední světlomety s funkcí adaptivního svícení a přisvěcováním
 • Startovací tlačítko (Easy Start)

Monte Carlo

 • 17“ litá kola Monte Carlo design
 • KESSY – bezklíčové odemykání, zamykání a startování
 • Volba jízního režimu (Driving mode select)

G-TEC

 • Kola z lehké slitiny: Orion16" a 17"
 • Provoz na zimní plyn šetří vaši peněženku i životní prostředí
 • Inovativní asistenty pro bezpečnou jízdu
 • Bi-LED přední a Top LED zadní světlomety

EXTERIÉR

INTERIÉR

AMBITION

STYLE

MONTE CARLO

MOTORIZACE

Aktuální nabídka zahrnuje pět variant benzinových a dvě varianty dieslových motorů.

Nově je dostupná motorizace s pohonem na CNG.

1,0 TSI

Varianty:
 • 70 kW 5-stup. mech.
 • 85 kW 6-stup. mech.
 • 85 kW 7-stup. automat.
S pohonem na CNG:
 • 66 kW G-TECH 6-stup. mech.

1,5 TSI

Varianty:
 • 110 kW 6-stup. mech.
 • 110 kW 7-stup. automat.

1,6 TDI

Varianty:
 • 85 kW 6-stup. mech.
 • 85 kW 7-stup. automat.

DESIGN

Emotivní a dynamický vzhled vozu ŠKODA SCALA dává pětidvéřovému hatchbacku tak silnou identitu, že se nikdy neztratíte v davu. Každý den si vychutnávejte moderní, nadčasový design, který léty zraje.

Bi-LED světlomety

ŠKODA SCALA je vybavena standardními LED světlomety obsahujícími diody pro tlumená světla, obrysová světla i denní svícení. Sofistikovaně Bi-LED přední světlomety se třemi krystalovými „kameny“ a charakteristickými rysy jsou více než jen atraktivní doplněk. Mezi výhody LED technologií patří delší životnost a skutečnost, že mají menší spotřebu energie.

TOP LED koncová světla

Vůz SCALA se standardně dodává s koncovými LED světly, kde jsou diody použity pro brzdová, koncová a mlhová světla. Máte možnost si je vyměnit za TOP LED provedení, kde všechny role hrají diody. Další lákavou předností této verze je dynamický ukazatel směru a koncové světlo zasahující do zadních dveří.

Nová perspektiva

Za volantem vozu SCALA zažijete radost z řízení ve zcela novém světle. Usaďte se do pohodlných sedadel potažených sofistikovaným mikrovláknem Suedia, uchopte multifunkční sportovní volant a sledujte informace na virtuálním kokpitu. Další doplňující informace, např. o parkovacích místech nebo počasí na cestě, najdete v infotainment systému, který je přímo ve vašem zorném poli.

Výkon určující funkce

Kompletně nový interiér vozu ŠKODA SCALA odráží řešení exteriéru a posunuje provedení kompaktních modelů o krok blíže k budoucnosti. Prostornému interiéru dominuje kompletně přepracovaná přístrojová deska z měkké pěny a samostatný displej. Typická ergonomie vozů ŠKODA je nepřekonatelná.

MONTE CARLO

Vzhled modelu SCALA MONTE CARLO se inspiroval nejen úspěšnou závodní tradicí, ale i půvabem a elegancí místa, kde se tato legendární rallye odehrává.

Vzhled šampiona

Model SCALA MONTE CARLO na první pohled upoutá svou přední maskou s černě lakovaným rámečkem mřížky chladiče a s výraznými světlomety v provedení Bi-LED, které tvoří součást standardní výbavy. Ke sportovnímu pojetí přispívá i černá designová struktura nárazníku. Tyto vysoce kontrastní černé komponenty dokonale ladí k libovolné barvě karoserie.

Sportovcem i zezadu

Přední masce modelu SCALA MONTE CARLO zdatně sekunduje i dynamicky laděná záď s prodlouženým sklem pátých dveří a koncovými světly v provedení TOP LED, která jsou součástí standardní výbavy. Spoileru dominuje mohutný černý difuzor. Pozornost upoutá i takový unikát jakým je černé lakování nápisu ŠKODA a názvu modelu.

Stylově i bez helmy

Sportovní ráz vozu podtrhuje i sportovní volant s červeným obšitím spolu s mohutnými sportovními sedadly.

Sportovní sedadla

Skutečný zážitek z jízdy tímto dynamickým modelem umocní pravá sportovní sedadla vyrobená dle unikátního designu MONTE CARLO. Jejich robustní, a přesto pohodlná sportovní konstrukce se spolehlivým bočním vedením vás pevně zadrží v každé zatáčce.

Panoramatická střecha

Velká panoramatická střecha se clonou, která je součástí standardní výbavy, přivádí do interiéru spoustu denního světla. Sklo je zatmavené, a tak do vozu pronikne jen tolik světla a tepla, kolik je potřeba k zajištění pohodlí. Skleněná střecha má elektricky ovládanou krycí roletu, které se inovativně zatahuje zezadu směrem dopředu.

Nová perspektiva

MONTE CARLO má multifunkční sportovní volant a doplňkově nastavitelný virtuální kokpit se sportovní grafikou. Dynamický charakter interiéru pak dále podtrhuje karbonový dekor nebo dekor Black Dots doplněný o chromový či červený hot-stamping v dekoračních lištách. Sportovně působí i ambientní osvětlení, které je nabízeno ve dvou provedeních – bílém a červeném.

PŘEDNOSTI

Sázka na jistotu

Důraz na bezpečnost u vozu SCALA byl také inspirován vozy vyšší třídy. Vůz je vybaven množstvím moderních asistenčních systémů, až 9 airbagy a systémem tísňového volání.

Dynamická krása

Řešení exteriéru, které je založeno na studii VISION RS, se vyznačuje skulpturálními tvary, dynamickými prvky a nápadnou souhrou světla a stínů.

Budoucí klasika

Interiér vychází z dynamického řešení exteriéru. Kombinuje ergonomii typickou pro vozy ŠKODA s emotivně nabitým designem, pyšnícím se elegantními křivkami. Budete obklopeni měkkými materiály, displejem největším ve své třídě a velkorysým prostorem ve všech směrech.

Nejjemnější technické řešení

Vůz SCALA je postaven na nejmodernější platformě AO MQB, která se vyznačuje progresivním designem, nejnovějšími hnacími jednotkami a je vybavena pokročilými asistenčními systémy, jež jsou samozřejmostí u modelů vyšších tříd.

TECHNOLOGIE

Bezpečnostní asistenční systémy

Inovativní systémy pro bezpečnou jízdu.

Asistent udržování jízdního pruhu

Systém Lane Assist využívá multifunkční kameru umístěnou pod zpětným zrcátkem na čelním skle. Slouží k udržení vozidla v jídním pruhu a případnému zabránění neúmyslného vyjetí z pruhu.

Asistent změny jízdního pruhu

Díky radarovým senzorům v nárazníku dokáže Asistent změny jízdního pruhu (Side Assist), který monitoruje prostor po stranách vozu a za ním, rozpoznat jiná vozidla a dokonce i těžko rozpoznatelné objekty, jako jsou cyklisté, až do vzdálenosti 70 metrů. Na základě vzdálenosti a rychlosti vozidel v okolí se potom rozhodne, jestli má varovat řidiče.

Front Assist s prediktivní ochranou chodců

Systém Front Assist, který využívá radaru v přední masce, je navržen tak, aby monitoroval vzdálenost od vozidla vpředu, a nabízí i funkci nouzového brzdění. SCALA je vybaven systémem Front Assist rozšířeným o prediktivní ochranu chodců, který varuje řidiče zvukovým nebo vizuálním signálem a jemným přibrzděním.

Crew Protect Assist

Tato funkce koordinuje činnost palubních systémů s cílem minimalizovat kritické situace v dopravě. Systém přitahuje přední bezpečnostní pásy v případě hrozícího střetu nebo při nestabilních jízdních situacích, např. při prudkém otáčení volantu, a dále zajistí téměř úplné uzavření bočních oken, aby se do vozu nemohly dostat cizí předměty.

Multikolizní brzda

Pokud dojde k nehodě vozu SCALA, kdy se aktivují airbagy a vůz by se stále mohl pohybovat a způsobit další nehodu, pak zasáhne multikolizní brzda, která vůz zastaví, a zabrání tak dalším škodám. Systém ESC zahrnuje multikolizní brzdu, což je bezpečnostní prvek, který aktivuje brzdy po střetu, aby nedošlo k dalším škodám.

Komfortní asistenční systémy

Jezděte pohodlně v harmonii s provozem.

Asistent dálkových světel

Asistent dálkových světel (Auto Light Assist) v závislosti na aktuální dopravní situaci automaticky zapíná a vypíná dálková světla. K tomu využívá kameru zabudovanou ve zpětném zrcátku, která detekuje světelné zdroje.

Adaptivní tempomat (ACC)

Adaptivní tempomat (ACC) udržuje při zvolené rychlosti bezpečnou vzdálenost od vozidla jedoucího vepředu. Zařízení reguluje výkon motoru a zapojení brzd a na základě toho vůz dle potřeby automaticky zrychluje nebo zpomaluje. Systém kombinuje funkci tempomatu s funkcí radarové kontroly vzdálenosti a pracuje při rychlosti do 210 km/h.

Snadné parkování

Parkování nebylo nikdy snadnější. Stačí stisknout to správné tlačítko.

Asistent vyparkování

Asistenta pro couvání z parkovacího místa (Rear Traffic Alert) který rozpoznává vozidla přibližující se ze stran, jistě při vyjíždění z parkovacího místa oceníte. Hrozící srážka je signalizována jak zvukově, tak vizuálně, kdy se na displeji infotainmentu „ohrožená strana“ nejprve zobrazí žlutě a poté červeně. Pokud je třeba, dojde i na automatické brždění.

Manévrovací asistent

Pomocí parkovacích senzorů tento systém nabízí ochranu před překážkami v blízkosti vozu (v rychlostech do 10 km/h). Pokud je detekována překážka, systém v případě potřeby na základě vzdálenosti a rychlosti vozidla zabrzdí.

Parkovací asistent

Parkovací asistent vás poloautomaticky navádí nejen v případě kolmého, ale i podélného parkování, kdy usnadňuje jak zajíždění do parkovacího místa, tak vyjíždění z něj. Princip asistence spočívá v tom, že optimální pohyby volantu automaticky provádí systém, přičemž řidič pouze přidává plyn nebo přibržďuje.

Parkovací kamera

Abyste měli zajištěný komfort a dobrou orientaci při parkování, používá se parkovací kamera umístěná na klice pátých dveří. Spolu s obrazovkou infotainmentu zobrazuje systém prostor za vozem a ukazuje směr jízdy podle šířky vozu.

Parkovací senzory

SCALA se parkuje snáze a bezpečněji díky parkovacím senzorům integrovaným v předním a zadním nárazníku, které kontrolují vzdálenost automobilu od veškerých překážek.

Bezpečnost

Odolnou karoserii vozu SCALA lze vybavit až 9 airbagy.

Kolenní airbag

Tento airbag, umístěný pod sloupkem řízení, chrání řidičova kolena a holeně.

Záclonový postranní airbag

Po aktivaci vytvoří hlavové airbagy stěnu, která chrání cestující vpředu i vzadu před zraněním hlavy.

Přední airbagy

Zatímco airbag řidiče je ukrytý ve volantu, airbag spolujezdce se nachází v palubní desce. V případě potřeby je možné ho deaktivovat, pokud je na předním sedadle instalována dětská sedačka.

Přední boční airbagy

Přední boční airbagy účinně chrání pánev a hrudník řidiče a jeho spolujezdce.

Zadní boční airbagy

Zadní boční airbagy chrání pánev a hrudník cestujících na zadních sedadlech.

KONEKTIVITA

Vždy ve spojení

Usnadněte si život s konektivitou nové generace díky funkcím, které zahrnují zabudovanou SIM kartu a bezdrátové spojení mezi vaším chytrým telefonem a vozem pomocí SmartLink.

Systémy konektivity

ŠKODA SCALA – jako nástupce Rapidu udává technologický vývoj značky, a to zejména v oblasti konektivity.
 

Moderní infotainment

Vyberte si ze tří moderních systémů infotainmentu s displeji o velikosti 6,5“ - 9,2“. Prémiový systém Amundsen, který je vždy dodáván společně se systémem virtuálního kokpitu, nabízí 3D navigaci, funkci ŠKODA Connect, ovládání gesty, zasílání SMS zpráv a funkci Shop. Mezi doplňkové funkce patří mimo jiné Wi-Fi hotspot nebo sound systém ŠKODA 405 W.

Online obchod v automobilu

Pokud si vyberete systém Amundsen, bude váš infotainment vybaven i funkcí Shop, pomocí které můžete snadno a pohodlně doplňovat své datové balíčky, prodlužovat platnost online služeb ŠKODA Connect a stahovat aplikace, jejichž nabídka se bude postupně rozšiřovat. A to vše, aniž byste museli opustit svůj vůz.

Online služby ŠKODA CONNECT

Online služby ŠKODA Connect nové generace nabízejí online navigaci a informační služby, možnost dálkového ovládání vybraných funkcí vozidla pomocí chytrého telefonu a dálkovou komunikaci s vámi vybraným servisem ŠKODA. Součástí této funkce je i systém eCall, který automaticky kontaktuje složky záchranného systému v případě nehody.

Infotainment online

Služby Infotainment Online vám vždy pomohou dostat se bezpečně a pohodlně do cíle vaší cesty. Prostřednictvím tohoto balíčku služeb dostává systém infotainmentu dopravní informace v reálném čase, online aktualizace map, zprávy o počasí (na snímku) a informace o cenách benzinu a o volných parkovacích místech a zároveň nabízí řadu dalších funkcí.

Care Connect – vzdálený přístup: odemykání a zamykání vozu

Propojením vozu s chytrým telefonem můžete například zamykat a odemykat váš vůz pomocí služby Lock & Unlock bez ohledu na to, kde právě jste. Tato funkce se hodí především v situacích, kdy zapomenete vůz zamknout nebo když naopak chcete někomu na dálku umožnit přístup.

Care Connect – vzdálený přístup: poslední parkovací pozice

Díky službě „Parking Position“ pohodlně zjistíte, kde jste nechali váš vůz. Vůz přenáší údaje o své poloze po každé jízdě a vy si je můžete snadno prohlédnout na chytrém telefonu nebo chytrých hodinkách. Parking Position je součástí balíčku služeb Vzdálený přístup.

Pohotovostní tlačítka

Vybrané služby ŠKODA Connect se ovládají pomocí tlačítek ve stropním modulu. Červeným tlačítkem tísňového volání eCall vpravo okamžitě přivoláte pomoc, pokud se stanete účastníkem nebo svědkem nehody. Tlačítkem uprostřed můžete kontaktovat servis v případě poruchy. Levým tlačítkem můžete požádat o více informací na infolince ŠKODA.

Phone Box s bezdrátovým nabíjením

SCALA je vybaven zvětšenou přihrádkou Phone Box, která zesiluje signál vašeho mobilního zařízení a zároveň ho za jízdy bezdrátově dobíjí. Tato přihrádka je nejen snadno po ruce, ale navíc se do ní vejdou i zařízení s velkým displejem. Dva konektory USB-C ve středové konzoli Vám umožní připojit Vaše externí zařízení bez nutnosti používat dongle nebo adaptéry.

SmartLink

Se systémem SmartLink (balíček Connectivity), který podporuje MirrorLink®, Apple CarPlay a Android Auto (Apple CarPlay a Android Auto nejsou dostupné v české verzi) umožňuje infotainment řidiči bezpečně používat telefon při řízení. Kromě toho jsou všechny nainstalované aplikace, které jsou certifikovány jako bezpečné pro vozidla, kompatibilní s MirrorLink, Apple CarPlay nebo Android Auto.

DALŠÍ PRVKY

Další prvky výbavy, které využijete.

Držák multimédií

Držáky na 1,5l láhve v předních dveřích

Elektronicky nastavitelné sedadlo řidiče

Elektronicky odjistitelné sklopné tažné zařízení

Elektronicky ovládané páté dveře

Háčky v zavazadlovém prostoru

KESSY – bezklíčové odemykání, zamykání a start

Koš na odpadky ve dveřním panelu

Kotevní úchyty Top Tether

Mezipodlaha v zavazadlovém prostoru

Přihrádka na reflexní vestu v každých dveřích

Schránka Jumbo

Síťový program

Systém ozvučení ŠKODA

Telefonní přihrádka Phone Box s indukčním nabíjením

Virtuální kokpit

OSOBNÍ ZKUŠENOST S MODELEM SCALA

Škoda Scala působí svým vzhledem velice atraktivně a sebevědomě. Za mě je to propracovaný Rapid Spaceback, nicméně jízdní vlastnosti a komfort se nedají srovnat. Jízdu modelem Škoda Scala Style 1,6 TDI 85 kW si užívám jak ve městě, tak i po okresních cestách. Měla jsem možnost vyzkoušet všechny dostupné motorizace, nejvíce mě oslnil zážehový motor 1,5 TSI se sedmistupňovou automatickou převodovkou.

Podvozek je pohodlný, tichý a velice dobře odhlučněný i při vyšších rychlostech. Velikost vozu a prostorovost ocení i rodiny s dětmi. Zavazadlový prostor disponuje objemem 467 litrů, při sklopení zadních sedadel až 1400 litrů a jeho příjemnou vychytávkou jsou boční odkládací schránky.
Interiér je důkladně propracovaný a líbí se mi, jak je vše řešeno jednoduše a intuitivně.  Nejzajímavější částí je infotainment, díky kterému můžeme ovládat většinu zařízení
ve voze. Co se týče sedadel,  mohu doporučit ta sportovní. Mají boční vedení, ve kterém se řidič cítí jistě a v zatáčce ho hezky podrží. Nejsou tvrdá a zachovávají vysoký komfort
i při delších trasách.

V exteriéru oceňuji mnohá chytrá řešení, například spojení denního svícení se směrovkami, lišty po stranách čelního skla, které odvádí vodu při dešti, či ostřik čelního skla, při kterém se kapalina nedostává k obvodovým sklům. Nadchla mě nálevka pro dolévání směsi do ostřikovačů, díky které je doplňování přesné a čisté. Bezpečný pocit z noční jízdy pro mě zajišťují  LED světlomety, které krásně svítí, ale přitom neoslňují protijedoucí auta a také přisvěcování do zatáček.

Já mohu model Škoda Scala jen doporučit, řídit Scalu pro mě znamená řídit vůz, který dobře znám a cítím se v něm bezpečně.

Parilova, prodejce Skoda Alice Pařilová, prodejce ŠKODA Modřice

Máte zájem o testovací jízdu?
Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.