Agrotec Škoda Recenze našich vozů Škoda ŠKODA OCTAVIA i combi

Nová ŠKODA OCTAVIA

Prostorné rodinné auto

Obrovský prostor a dokonalé pohodlí. Do města i na dlouhé cesty.

OCTAVIA

verze liftback

OCTAVIA COMBI

600x300-Fill_bin.png
OCTAVIA iV
600x300-Fill_bin-(1).png
OCTAVIA G-TEC
600x300-Fill_bin-(2).png
OCTAVIA RS
600x300-Fill_bin-(5).png
OCTAVIA SCOUT
600x300-Fill_bin-(3).png
OCTAVIA G-TEC COMBI
600x300-Fill_bin-(4).png
OCTAVIA RS COMBI

EXTERIÉR

INTERIÉR

MOTORIZACE

Mezi první dostupné motorizace patří jeden benzinový motor s obsahem 1,5 l a dva 2litrové dieslové motory.

 Octavia bude k dispozici i jako mild-hybrid, plug-in hybrid, a také s pohonem na CNG.

1,0 TSI 81 kW

 • 6-stupňová mechanická převodovka
 • Zrychlení na 100 km/h za 10,8 s

1,0 TSI e-TEC 81 kW

 • 7-stupňová automatická převodovka
 • Zrychlení na 100 km/h za 10,5 s

1,4 TSI iV 150 kW

 • 6-stupňová automatická převodovka
 • Zrychlení na 100 km/h za 7,7 s

1,5 TGI G-TEC 96 kW

 • 7-stupňová automatická převodovka
 • Zrychlení na 100 km/h za 9,6 s

1,5 TSI 110 kW

 • 6-stupňová mechanická převodovka
 • Zrychlení na 100 km/h za 8,4 s

1,5 TSI e-TEC 110 kW

 • 7-stupňová automatická převodovka
 • Zrychlení na 100 km/h za 8,5 s

2,0 TDI 85 kW

 • 6-stupňová mechanická převodovka
 • Zrychlení na 100 km/h za 10,4 s

2,0 TDI 85 kW

 • 7-stupňová automatická převodovka
 • Zrychlení na 100 km/h za 10,6 s

2,0 TDI 110 kW

 • 7-stupňová automatická převodovka
 • Zrychlení na 100 km/h za 8,9 s

2,0 TDI 110 kW

 • 6-stupňová mechanická převodovka
 • Zrychlení na 100 km/h za 8,7 s

2,0 TDI 110 kW 4x4

 • 7-stupňová automatická převodovka
 • 4x4

PŘEDNOSTI

Dost místa pro celou rodinu

Nová a ještě prostornější OCTAVIA COMBI počítá s celou vaší rodinou. Do zavazadlového prostoru o objemu 640 litrů pohodlně naložíte vše, co je potřeba, a ještě zbyde spousty místa pro cestující na předních i zadních sedadlech.

Zavazadlový prostor

Objem zavazadlového prostoru narostl o 30 litrů na 640 litrů a mezi konkurenty jde o jasně nejlepší hodnotu. Sklopením opěradel zadních sedadel získáte až 1 700 litrů. Při nakládání oceníte pravidelný tvar zavazadelníku, delší ložnou plochu a řadu Simply Clever řešení, která slouží pro bezpečné uchycení nákladu: 4 háčky, 3 sítě síťového programu, mezipodlahu nebo cargo elementy na suchý zip.

Špičková bezpečnost

Cestujte bez starostí, ať už se prodíráte ucpanými městskými ulicemi, nebo vás čekají dlouhé úseky na dálnici. OCTAVIA COMBI přináší několik zcela nových asistenčních systémů, které spolu s až 9 airbagy posouvají ochranu cestujících opět o generaci dál.

Více o asistenčních systémech

Nové asistenční systémy

Asistenčních systémů, které předcházejí nebezpečným situacím, není v rodinném kombi nikdy dost. Nová OCTAVIA COMBI proto pomáhá i v dalších situacích: nově sleduje protijedoucí vozidla při odbočování vlevo a v případě nebezpečí auto zabrzdí. Po zaparkování dále hlídá prostor za vozem a varuje vás, pokud by při otevření dveří hrozila srážka s jiným vozem nebo cyklistou.

Moderní interiér

Vítáme vás v interiéru nové generace, který posouvá měřítka ve své třídě. Head-up displej promítající informace na čelní sklo vám nabídne nový pohled na svět. Vše důležité potom najdete na dvou 10" displejích. Minimalistické linie a ambientní osvětlení dotváří elegantní atmosféru na palubě.

Snadné řízení

Automatická převodovka DSG vybavená systémem shift-by-wire již není s převodovkou spojena mechanicky, takže příkazy k přeřazení probíhají pouze elektronicky. Řazení elegantním přepínačem, stejně jako aktivaci nové elektrické parkovací brzdy, tak zvládnete lehkým pohybem prstu.

Výjimečné pohodlí

Spolehněte se, že do vaší cílové destinace dorazíte vždy odpočatí. Třeba díky masážní funkci pro sedadlo řidiče nebo speciálním komfortním hlavovým opěrkám vzadu. Nabídka komfortní výbavy sahá od adaptivního tempomatu (ACC) až po třízónovou automatickou klimatizaci Climatronic.

Vychytávky pro každý den

Model OCTAVIA COMBI je od kapoty až po víko zavazadelníku napěchovaný Simply Clever vychytávkami, které vám zpříjemní život každý den. Máte plné ruce? Otevřete si kufr kopnutím pod zadní nárazník s Virtuálním pedálem. Klíče leží až na dně kabelky? Stačí odemknout zatažením za kteroukoliv kliku dveří pomocí bezklíčového odemykání a zamykání KESSY.

Odpočívejte při řízení

Sami víte, jak je neustálé sledování značek, řízení v hustém provozu nebo popojíždění v kolonách namáhavé. Nová OCTAVIA COMBI vybavená asistentem při jízdě v koloně a rozpoznání dopravních značek nabízí řešení. Po aktivaci této funkce dokáže vůz sám upravovat rychlost podle okolního provozu a povolené rychlosti, vést vůz v pruhu, a dokonce popojíždět v koloně.

Pohodlí na každém sedadle

Přední sedadla s certifikací AGR nabízejí funkci ventilace, masáže a nastavení délky sedáku. Cestující vzadu ocení hlavové opěrky určené pro pohodlný spánek za jízdy. S třízónovou automatickou klimatizací si ideální teplotu nastaví řidič, spolujezdec i cestující vzadu zvlášť. Komfortní jízdu zařídí Adaptivní podvozek (DCC) s nastavitelnou tuhostí tlumičů.

Jedinečný design

Prostorný interiér a mimořádná praktičnost je i v nové generaci modelu OCTAVIA COMBI ukryta v elegantním, nadčasovém designu. Dalším poznávacím znamením jsou LED světlomety vpředu i vzadu, které přinášejí perfektní viditelnost za všech podmínek.

Matrix-LED hlavní světlomety

Jejich největší předností je Matrix maticová funkce, která dokáže postupným rozsvěcováním a zhasínáním jednotlivých LED segmentů zamezit oslnění ostatních účastníků provozu. Díky tomu vám mohou na cestu nepřerušovaně svítit výkonná dálková světla, abyste měli dokonalý přehled o dění před vámi.

TOP LED zadní světla

Vůz KAMIQ je standardně dodáván s koncovými LED světly, kde jsou diody použity pro brzdová, koncová a mlhová světla. Doplňková koncová světla v provedení TOP LED obsahují dynamické zadní ukazatele směru, které se postupně rozsvěcují směrem k okraji.

Dokonale vyvážené proporce

Díky perfektním proporcím, čistým plochám a vylepšeným aerodynamickým vlastnostem působí OCTAVIA COMBI stylovým a sportovním dojmem. Oproti předchozí generaci je nyní OCTAVIA COMBI delší, širší a nově ji lze vybavit koly o rozměru až 19". Novinkou jsou zapuštěné střešní nosiče, elegantně splývající s linií střechy.

Úsporný provoz

Získejte prostorné rodinné auto, které je zároveň levné na provoz a ohleduplné k životnímu prostředí. Vybírejte z palety benzinových a naftových motorů dodávaných také v elektrifikovaných variantách.
 

Hybridní technika s nižší spotřebou

OCTAVIA přichází jako první sériový model s mild-hybridní technikou pro automatické převodovky. Benzinový motor je doplněn o výkonnější baterii, elektromotor a část palubní elektrické sítě pod napětím 48 V. Výsledkem je nižší spotřeba a tím i emise CO2. V nabídce je i plug-in hybridní pohon iV, který umožňuje jízdu čistě na elektřinu.

Automatická převodovka DSG

Všechny motory v nabídce jsou dostupné se 7stupňovou automatickou převodovkou, která se u modelů ŠKODA označuje písmeny DSG. Samočinné řazení doplňuje nepřerušený přísun výkonu a nízká spotřeba. V modelu OCTAVIA COMBI je převodovka DSG vždy dodávána se systémem shift-by-wire a ovládáním na volantu.

Záruky a ocenění

Zajištění náhradních dílů
Díky našemu logistickému centru máme a skladu se můžete spolehnout na rychlé dodání náhradních dílů.
 
Oprava vad vozu
Dva roky záruka bezplatné opravy poškození kvůli vadě vozu.
Oprava vad laku
Tři roky záruka bezplatné opravy poškození kvůli vadě laku.
Karoserie
12 let záruka bezplatné opravy prorezavění karoserie.
Ocenění
Za celou svou kariéru získala OCTAVIA více než 50 mezinárodních ocenění.

ASISTENČNÍ SYSTÉMY

Asistent při jízdě v koloně a rozpoznání dopravních značek

Asistent při jízdě v koloně a rozpoznání dopravních značek v sobě integruje několik systémů a funkcí, které představujeme zvlášť na následujících slidech níže. Jejich propojením vůz dokáže významně usnadnit řízení a zvýšit pohodlí při jízdě. Po aktivaci zvládne Asistent při jízdě v koloně a rozpoznání dopravních značek samočinně zastavit a znovu se rozjet, vést vozidlo v pruhu, následovat ostatní vozy v koloně nebo zobrazovat okolní provoz na displeji před vámi.

Prediktivní adaptivní tempomat

Nový prediktivní adaptivní tempomat rozšiřuje funkce adaptivního tempomatu. Kromě provozu před vozem zpracovává také rozpoznané dopravní značky a rychlostní limity uložené v navigaci. Díky tomu s předstihem upravuje rychlost například před zatáčkami, kruhovými objezdy, křižovatkami nebo podle rychlostních limitů.

Rozpoznání dopravních značek

Systém rozpoznání dopravních značek využívá multifunkční kameru a údaje z navigačního systému a na základě jejich součinnosti rozpoznává a následně řidiči zobrazuje dopravní značky. Systém zpracovává dopravní značení omezení rychlosti, zákazu předjíždění, zákazu vjezdu na jednosměrnou komunikaci a veškeré dodatečné pokyny, včetně značení konce omezení.

Asistent udržování jízdního pruhu+

Tento asistent vás dokáže upozornit na neúmyslné vybočení z jízdního pruhu. Systém spolupracuje s kamerou a rozpoznává jízdní pruhy na vozovce. Označení „+“ znamená, že systém zároveň rozeznává také žluté čáry při stavebních pracích, kužely a jiné hranice vozovky či jízdního pruhu.

Asistent při jízdě v koloně

Tento asistent usnadňuje jízdu v dopravní zácpě. Asistent při jízdě v koloně ve spolupráci s Adaptivním tempomatem a Asistentem udržování jízdního pruhu+ rozjíždí, brzdí a zatáčí vůz tak, aby kopíroval pohyb okolních vozidel v dopravní zácpě.

Asistent nouzového zastavení

Asistent pro nouzové zastavení snižuje riziko nehody v případě zdravotní indispozice řidiče. Pokud Asistent udržování jízdního pruhu+ rozpozná, že řidič ani po výstražném varování nemá ruce na volantu, aktivuje se Asistent pro nouzové zastavení. Ten převezme vedení vozu v jízdním pruhu, zapne výstražná světla a začne vůz zpomalovat až do úplného zastavení.

Bezpečnostní asistenční systémy

Nabídku bezpečnostních asistentů rozšiřuje několik nových, nejmodernějších asistentů.

Front Assist s prediktivní ochranou chodců

Front Assist je bezpečnostní systém varování před srážkou. Pokud je kolize nevyhnutelná, začne systém brzdit, aby minimalizoval její následky. Kromě toho také systém nouzově zastaví, pokud detekuje, že před vozem přes cestu nebezpečně přechází chodec nebo přejíždí cyklista.

Asistent pro odbočování

Úkolem Asistentu pro odbočování, který je dodáván jako součást systému Front Assist, je při odbočování vlevo, například na křižovatce, sledovat protijedoucí vozidla. Pokud hrozí přímé nebezpečí, tento asistent vůz zabrzdí do úplného zastavení a zároveň spustí varovný signál.

Asistent změny jízdního pruhu

Asistent změny jízdního pruhu zaznamenává vozidla jedoucí za vámi a vozidla nacházející se v mrtvém úhlu. O těchto vozech vás informuje světelnou signalizací na vnitřní straně krytu zpětných zrcátek. Asistent změny jízdního pruhu je aktivní až do vzdálenosti 70 m, a dokáže vás tak efektivně varovat před nebezpečím.

Proaktivní ochrana cestujících

Systém Proaktivní ochrany připraví posádku na náraz. Spolupracuje s předním a zadními radary, senzorem převrácení vozu a ESC a aktivuje se v případě hrozící nehody nebo pokud se vůz začne dostávat do smyku. V takové situaci přitáhne přední bezpečnostní pásy a přivře elektricky ovládaná boční okna, aby zabránil vniknutí cizích předmětů do vozidla.

Multikolizní brzda

Pokud se OCTAVIA COMBI stane účastníkem dopravní nehody a dojde k nafouknutí airbagů, aktivuje se také multikolizní brzda. Ta vůz zabrzdí až do úplného zastavení, čímž zabrání dalším kolizím způsobeným nekontrolovaným pohybem vozidla po nehodě.

Systém svícení

Špičkové LED osvětlení přináší vyšší výkon, nižší spotřebu energie a nové bezpečnostní funkce.

Matrix-LED hlavní světlomety

Tyto vrcholné světlomety zajišťují všechny světelné funkce pomocí LED zdrojů. V porovnání se standardními světlomety mají vyšší výkon, funkci přisvěcování do zatáček a špičkovou funkci adaptivního osvětlení Matrix. Konstrukce světlometů s LED technikou má řadu výhod, mimo jiné delší životnost a nižší spotřebu elektrické energie.

Funkce adaptivního osvětlení Matrix

Funkce adaptivního osvětlení Matrix využívá informace z kamery ve zpětném zrcátku, která detekuje světelné zdroje z protijedoucích vozidel a na jejich základě postupně rozsvěcuje a zhasíná jednotlivé LED čipy v každém světlometu, aby tak zamezila oslnění ostatních osvětlených účastníků silničního provozu a dopravních značek. Tím zajišťuje dokonalé osvětlení vozovky před vámi a vyšší bezpečnost.

Zadní TOP LED světla

Zadní TOP LED světla jsou vybavena výhradně LED zdroji, které zajišťují všechny světelné funkce. Mezi jejich charakteristické prvky patří koncové světlo v obou částech svítilny a atraktivní animované ukazatele směru jízdy. Spolu s hlavními světlomety se podílí na animované funkci Coming/Leaving Home, která vám za doprovodu světelných efektů osvítí cestu od vozu ke dveřím vašeho domu.

Snadné parkování

Parkovací asistent dokáže poloautomaticky zaparkovat do příčných i podélných parkovacích míst, přičemž z podélných dokáže také vyjet. Systém za vás plně převezme ovládání volantu, vy musíte jen přidávat plyn a brzdit.

Parkovací asistent

Minimalizujte starosti s parkováním do stísněných prostorů díky systému Parkovacího asistenta (Park Assist). Ten zvolí vhodné místo v řadě příčně nebo podélně zaparkovaných vozů a sám zaparkuje.

Asistent pro manévrování

Abyste při parkování už nikdy nenarazili do překážky před nebo za vozem, je vůz OCTAVIA COMBI vybaven Asistentem pro manévrování, který v případě hrozící srážky vůz zastaví.

KONEKTIVITA

Zůstaňte na cestách online

Nová generace infotainment systémů se zabudovanou SIM kartou přináší praktické funkce jako aktuální informace o dopravě nebo Wi-Fi připojení pro zařízení cestujících.

Infotainment Columbus

10" systém Columbus můžete ovládat dotykem, gesty nebo hlasem. Ke standardnímu rádiu přidává navigaci, propojení s vaším telefonem přes rozhraní SmartLink+, online služby ŠKODA Connect nebo možnost přehrávat online rádia a streamovací služby. Pro přibližování na mapě nebo ovládání hlasitosti slouží dotyková lišta.

Až 5 USB-C portů

Vůz OCTAVIA COMBI je standardně vybaven dvěma moderními podsvícenými USB-C porty, které jsou umístěny vpředu a slouží jak k přenosu dat, tak k dobíjení. Na přání může být vybaven dalšími třemi USB-C porty – jedním u vnitřního zpětného zrcátka pro nabíjení kamery a dvěma vzadu, určenými k dobíjení zařízení cestujících na zadních sedadlech.

DALŠÍ PRVKY

Nová ŠKODA OCTAVIA přináší i řadu SIMPLY CLEVER prvků, které oceníte.

USB-C u vnitřního zpětného zrcátka

2× USB-C a 230V zásuvka vzadu

Stínicí roletky

Automatický roletový kryt zavazadlového prostoru

Bezdrátové nabíjení telefonu

Držáky 1,5l lahví v předních dveřích

Elektricky ovládatelná dětská pojistka

Odkládací kapsy na telefon

Síťový program

OSOBNÍ ZKUŠENOST S MODELEM OCTAVIA

Nová Škoda Octavia je dle mého názoru elegantní parťák, ale i oblíbený rodinný příslušník. Design se od předchozích generací liší, ale tuto změnu určitě hodnotím k lepšímu. Jelikož patřím do mladší generace, mám rád chytrá a jednoduchá řešení jako např. bezklíčové odemykání, ambientní osvětlení, virtuální pedál, praktické držáky a v neposlední řadě full LED Maxtrix světlomety, výborné pro noční jízdy. Musím říci, že takových vychytávek nabízí Octavia opravdu hodně.

Pomocí nové generace infotainmentu lze ovládat v podstatě všechny funkce. Proto může na začátku působit obsáhlejší, ale brzy jsem se ujistil, že všechny funkce jsou jasné
a přehledné. Vůz nabízí také velké množství nejen bezpečnostních asistentů, ale pokud si přejete řídit bez nich, dají se jednoduše vypnout.

Velmi mile mě překvapily také jízdní vlastnosti. Podvozek je tak akorát – ani měkký, ani tvrdý, příjemný na denní ježdění. Octavia je komfortní a prostorná a to jak pro přední, tak i pro zadní sedadla. Výborná je také spotřeba, u mě se u modelu 2.0 TDI 85 kW v kombinaci se sedmistupňovou DSG převodovkou drží okolo 5,5 l / 100 km, ale záleží samozřejmě na typu jízdy. K dispozici je široká škála motorizací vč. plug-in hybridu
a pohonu na CNG.

Škoda Octavia mi svým designem a velkým zavazadlovým prostorem přijde ideální volbou pro toho, kdo přes týden potřebuje elegantní vozidlo a o víkendu se vydá s celou rodinou na výlet.

Kaluza, prodejce Skoda Jan Kaluža, prodejce ŠKODA Hustopeče
 

Máte zájem o testovací jízdu?
Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.

KONTAKT