Agrotec Škoda Recenze našich vozů Škoda ŠKODA KODIAQ

Nová ŠKODA KODIAQ, velké rodinné SUV

SUV dlouhé 4,7 metru s až 7 sedadly a nejmodernější technologií, nyní po faceliftu.

Rodina KODIAQ

Je to tady. Facelift sedmimístného rodinného SUV ŠKODA KODIAQ, který zaujme i ty nejnáročnější. Své místo na tuzemském trhu model potvrdil již získáním titulu Auto roku 2017. V nabídce je ve výbavových stupních Ambition, Style a Laurin &Klement.
 
Nejen pro milovníky sportovní jízdy jsou v nabídce verze Sportline a RS. Již na první pohled zaujmou sportovními rysy a prvky.


 
186x93-Fill.png
KODIAQ
186x93-Fill_bin.png
KODIAQ RS
186x93-Fill2.png
KODIAQ SPORTLINE

Dostatečný prostor

Vzhled modelu KODIAQ spojuje robustní vzhled velkého SUV s typickými prvky modelů značky ŠKODA. Přední i zadní řada sedadel nabízí dostatečný prostor zaručující komfortní jízdu celé rodiny. Zavazadlový prostor 835 litrů je největší ve své třídě. 
 

Motor

V nabídce jsou benzinové i dieslové motory s manuální i automatickou převodovkou. Všechny jsou čtyřválcové a vybavené turbodmychadlem. Sportovní model KODIAQ RS dostává nový benzinový motor 2,0 TSI generace Evo s výkonem 180 kW (245 k). Je tak o 4 kW (5 k) výkonnější než předchozí naftový motor a zároveň lehčí o více než 60 kg. 
Základem je velké množství bezpečnostních prvků, dříve typických pro SUV vyšší třídy. 
 

Výbava

Užitečnými pomocníky jsou také prvky doplňkové výbavy. V rámci příplatkové výbavy je možné pořídit sklopné tažné zařízení, díky kterému je umožněno tažení až 2,5 tunového přívěsu.
 

Nová příď a Matrix-LED přední světlomety

Ve výbavových stupních Ambition a Style je součástí předního a zadního nárazníku lišta hliníkového vzhledu, která dodává vozu offroadový vzhled. Vzhled dále umocňuje nová příď se zvýšenou kapotou motoru a novou, vzpřímenější maskou chladiče. Součástí standardní výbavy jsou full LED přední světlomety. Poprvé také ŠKODA KODIAQ nabízí Matrix-LED přední světlomety. 
Funkce adaptivního osvětlení Matrix-LED využívá informace z multifunkční kamery, která detekuje světelné zdroje z protijedoucích vozidel. Na jejich základě postupně rozsvěcuje a zhasíná jednotlivé LED čipy v každém světlometu. Výrazný a sportovní vzhled podtrhují nová kola z lehké slitiny o průměru až 20".
 

Nejpokročilejší asistenční systémy

Nemůžeme také zapomenout na asistenční systémy jako jsou např. asistent manévrování s přívěsem, funkce adaptivního svícení, prediktivní tempomat nebo asistent změny jízdního pruhu. 
opraveny-pobrazej-2-(1).png

 

EXTERIÉR

INTERIÉR

OSOBNÍ ZKUŠENOST S MODELEM KODIAQ

Osobně mám na modelu Kodiaq (a všeobecně všech vozech Škoda) nejraději praktické a intuitivní ovládání. Multifunkční volant je pro mě již standardem a vůz bez něj
si nedovedu představit. Ovládání palubního počítače, rádia a telefonu je velice rychlé a jednoduché.
 
Infotainment mne velice baví, pokud ve voze zrovna není navigace, mohu zrcadlit např. aplikace Mapy Google nebo Waze ze svého telefonu.
Užitečná je také aplikace MyŠKODA, díky které můžu zkontrolovat, zda jsem vůz náhodou nezapomněla zamknout a případně to jedním kliknutím udělat. Je zde také možnost aktivovat nezávislé topení, abych měla vůz na jízdu vyhřátý.
 
Model Kodiaq nabízí dostatek místa pro všechny cestující. Velmi praktické je možné posunutí a naklonění druhé řady sedadel. 7-místné provedení využijí na delších cestách spíše děti, pro které je prostor na nohy dostačující. Dospělí cestující využijí komfortně třetí řadu sedadel spíše na kratších cestách.
 
Obrovský zavazadlový prostor, který disponuje objemem 835 l, hravě pojme zavazadla celé rodiny. Sklopením zadních sedadel získáme prostor až 2 065 litrů.
 
Dle mého názoru je Kodiaq nejlepší volbou v porovnání s konkurencí v poměru cena / výkon / využití. Mnou testovaný model Škoda Kodiaq 2,0 TDI 140kW 4x4 DSG si hravě poradil s jakýmkoliv typem cesty i počasím.
Je to praktické rodinné SUV se kterým se nemusím bát v terénu a i svižnou jízdu na silnici si s ním dokážu užít. 😊

Ryza prodejce Skoda Nikola Ryzá, prodejce ŠKODA Hustopeče
 

Máte zájem o testovací jízdu?
Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.