Agrotec Škoda Recenze našich vozů Škoda Nová ŠKODA FABIA

Nová Fabia 4. generace

Fabia 4. generace

Nová ŠKODA FABIA je všestranný model. Nabízí více místa než konkurenční vozy, skvělé možnosti konektivity, nové asistenční systémy a emocionální vzhled. Model bude k dispozici s pěticí moderních pohonných jednotek, manuální i automatickou převodovkou.
 

Větší prostor

Nová FABIA je výrazně prostornější než předchozí provedení, nabízí více místa pro posádku i zavazadla. Kufr narostl o 50 litrů na špičkových 380 litrů, po sklopení zadních sedadel je k dispozici celkem 1 190 litrů místa. Novinkou pro tento model je dvouzónová klimatizace, vyhřívaný volant a vyhřívané čelní sklo.
 

Motor

Všechny motory generace Evo nového vozu FABIA jsou ještě úspornější než motory předchozí generace. Tři pohonné jednotky mají objem jeden litr a tři válce, dva z nich jsou přitom agregáty rodiny TSI. Základní 1.0 MPI nabízí výkon 59 kW. Motory 1,0 TSI pak mají výkon 70 a 81 kW. Standardem je u motorů pětistupňová manuální převodovka, jen nejsilnější tříválec má převodovku šestistupňovou, nebo u něj lze zvolit sedmistupňový automat DSG. Ten je pak standardem pro nejsilnější motor z nabídky modelu, čtyřválec 1,5 TSI s výkonem 110 kW.
 

Výbava

Pětice novinek pomáhá především lépe využít místo v interiéru. Detaily jako držák parkovací nebo platební karty a elastický držák pera pomáhají udržet v interiéru pořádek.  Dále je tu například systém pro lepší uspořádání věcí v zavazadlovém prostoru nebo volitelná sluneční clona panoramatické střechy. Samotná panoramatická střecha je ostatně inovativním a chytrým řešením, které dodává interiéru vzdušnost.
 

EXTERIÉR

INTERIÉR

Máte zájem o testovací jízdu?
Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.