Rozhovor s prodejkyní vozů Kia Petrou Leskourovou


Amagazin a rozhovor s Petrou.
  
Dříve seděla v kanceláři, kde se věnovala typické úřednické práci. Dlouhou dobu cítila, že jí něco chybí a vždy snila o tom, že jednou bude pracovat s lidmi, až nadešel ten pravý čas. Petra Leskourová se rozhodla vše změnit. Zkusila se přihlásit do výběrového řízení společnosti AGROTEC a. s. na pozici prodejce vozů Kia a nyní ví, že udělala krok správným směrem.
 

"Když máte navíc štěstí prodávat něco, co funguje, je spolehlivé a navíc se líbí, je to k nezaplacení."

 

Z kanceláře do autosalonu KIA

Jak moc se změnil váš život poté co jste odešla z kanceláře k vozům KIA? 
Rozdíl v práci je obrovský a můj pracovní den podle toho vypadá. V kanceláři se jednalo v podstatě o rutinní práci, kdežto tady je každý den úplně jiný. Na salón chodí naprosto odlišní lidé s různými požadavky. Jak jsem zjistila, tohle je přesně to, co jsem si vždy od svého zaměstnání přála: pestrost možnost reagovat na nové situace, a hlavně být mezi lidmi a pomáhat jim plnit jejich přání. Vůně pneumatik je bonusem k tomu všemu.

Co bylo pro Vás impulzem ke změně?
Tak jak to bývá v obdobných případech většinou, i v tom mém se jednalo vlastně o náhodu. Kamarádka mne upozornila na výběrové řízení na tuto pozici a zeptala se mne, jestli to nechci zkusit. Řekla mi, že tohle bude zřejmě přesně ten typ práce, který by mi mohl vyhovovat. Moc jsem si tenkrát nevěřila, měla jsem obavy, zda dokážu obstát v mužském oboru, přesto jsem to šla zkusit a vyšlo to. Teď už ve společnosti AGROTEC pracuji 2 roky a tři měsíce.

Petra Leskourová a Kia Sportage Hustopeče

Pokud člověk prodává nějaký produkt, je ideální, když ho dopodrobna zná. Jezdíte autem značky KIA? 
Samozřejmě. Osobní zkušenost je vždy k nezaplacení. Jezdím vozem KIA Ceed s naftovým motorem ve výbavě TOP. S tímto autem jsem opravdu maximálně spokojená. Častokrát se mi stává, že když s ním někam přijedu, hodně lidem se líbí, zajímají se o něj a obdivují ho.

Když Vás člověk potká, vždy záříte úsměvem. Co Vás v práci dokáže už od rána dobře naladit?
Vždy mě potěší, když k nám přijedou klienti, na pravidelnou servisní prohlídku nebo třeba jen na kávu popovídat si a chválí nás i značku Kia. Během celého prodejního procesu si se spoustou klientů vytvoříte velmi blízký vztah, s některými tento vztah přeroste v přátelství a to jsou ty okamžiky, kdy si uvědomíte, že vaše práce je výjimečná. Když máte navíc štěstí prodávat něco, co funguje, je spolehlivé a navíc se líbí, je to k nezaplacení.

Jak nejraději trávíte svůj volný čas? 
Hlavně s rodinou! Mám dvanáctiletou dcerku, která tančí v taneční skupině. Volného času máme obě dvě málo, a proto jsem velmi vděčná, když se nám podaří trávit ho společně. Vím, že to nebude takto pořád, proto si to velmi užívám.

Osobní automobily Kia Hustopeče


Sportem do pohody

Vypadáte ve výborné fyzické formě, jak se udržujete?
Ve volném čase se snažím sportovat. Člověk je nejen v kondici, ale je i lépe naladěný na zákazníky. Když mám nějaký splín, vždy vyběhnu a hned se cítím líp. Perfektně to pomáhá na všechny možné stresové situace.

Běháte jen pro radost, nebo se zúčastňujete i nějakých závodů? 
Zúčastňuji se i některých závodů, hlavně těch charitativních a běhám hlavně pro radost. Naposledy jsem odběhla Wings for Life v Bratislavě, což byl celosvětový závod, který podporuje výzkum onemocnění míchy. Je to netradiční běh, kde všichni na světě vybíhají ve stejný čas. Po půl hodině od startu pak vyjede auto, tzv. catcher car, které vás jakoby honí a koho dostihne, tak ten končí. Tento běh jsem běžela poprvé a můj cíl byl uběhnout 8 km. Podařilo se mi uběhnout 10 km, překonala jsem sama sebe a byla jsem moc spokojená.

Kia Sportage Hustopeče

Jakou nejdelší vzdálenost jste dokázala uběhnout?
U běhu je hezké, že člověk vidí rychle pokroky. Zatím nejvíc, co jsem dokázala uběhnout, je 14 kilometrů v rámci tréninku. Tak jak jsem již řekla, běhám hlavně pro radost a pro dobrou fyzickou i psychickou kondici. Mou velkou motivací je můj přítel, který má za sebou již několik maratonů. Běh je pro nás jedna ze společných zálib, kterou máme oba moc rádi.
 
Petra v Hustopečích na autosalonu Kia.
Petra ve voze Kia Ceed Hustopeče.