Agrotec Škoda Modely vozů Škoda ŠKODA SUPERB iV

Nový SUPERB iV

První plug-in iV


S dojezdem v čistě elektrickém režimu až 62 km
 

Superb iV

Superb Combi iV

DESIGN

MOTORY

Ideální volbou šetrnou k životnímu prostředí je kombinace spalovacího motoru a elektromotoru, pro jízdu ve městě v čistě elektrickém režimu i s dostatečným dojezdem na delší cesty.

1,4 TSI iV

  • Výkon 160 kW
  • Převodovka 6-stup. automat.
  • Max. točivý moment 250 Nm
  • Zrychlení za 7,7 s na 100 km/h

VÝBAVY

Ambition

Style

L&K

PŘEDNOSTI

Hnací soustava Plug-in hybridu

Pod kapotou vozu ŠKODA SUPERB iV se ukrývá moderní plug-in hybridní pohon, který využívá to nejlepší z elektricky poháněných a tradičních automobilů s cílem zajistit ekologickou a přitom dynamickou jízdu.

Dokonalá kombinace

ŠKODA SUPERB iV používá moderní plug-in hybridní technologii, která spojuje ověřený benzinový motor 1.4 TSI/115 kW s elektromotorem o výkonu 85 kW, což umožňuje jízdu v čistě elektrickém režimu i hybridní režim využívající oba motory. Třetí část systému představuje baterie o kapacitě 13 kWh, umístěná v podlaze před zadní nápravou.

Odpovědná dynamika

Díky své plug-in hybridní technologii nabízí vůz SUPERB iV mobilitu šetrnou k životnímu prostředí, aniž by byla omezena pohyblivost. Hnací systém, který kombinuje benzinový motor s elektromotorem, dosahuje systémového výkonu 160 kW a točivého momentu 400 Nm. To vše při úrovni emisí CO2 méně než 40 g/km.

Generátor zvuku E-noise

V přední části vozu je zabudovaný zvukový generátor E-noise, který s dostatečným předstihem upozorňuje účastníky silničního provozu, např. chodce a cyklisty, na blížící se vůz ŠKODA SUPERB iV jedoucí v elektrickém režimu.

Život ve stylu iV

Tichá jízda po městě bez lokálních emisí a slušný dojezd na delších cestách – bezstarostný a přitom ohleduplný život s vozem SUPERB iV.

To nejlepší z obou světů

Díky kombinaci výhod elektromobilů i tradičních automobilů si užijete dokonalou jízdu na všech svých cestách. Na dojíždění za prací ve městě v tichosti a pohodlí použijte elektrický pohon s dojezdem až 62 km, ověřeným podle metodiky WLTP, který nevydává do ovzduší žádné emise. Na delších pracovních cestách, vyjížďkách mimo město nebo na cestě na dovolenou oceníte benzinový motor a 50l nádrž s dojezdem až 930 km.

Připraven na každou situaci

Ke standardně dodávané volbě jízdního režimu přibyly tři nové dodatečné režimy, díky kterým můžete plně využít všech možností iV. Stisknutím tlačítka E-mode přepnete vůz do čistě elektrického režimu. V HYBRIDNÍM režimu elektronika automaticky reguluje interakci mezi benzinovým motorem a elektromotorem. Pokud stisknete tlačítko jízdního režimu SPORT, vůz vám nabídne maximální výkon 160 kW.

Pohodlné nabíjení

Pojem „plug-in hybrid“ vypovídá o tom, že baterii vozu SUPERB iV lze dobíjet připojením nabíjecího kabelu do elektrické sítě – doma, v práci, nebo dokonce v nákupním středisku, a to buď z běžné zásuvky, nebo z výkonné nabíjecí stanice WallBox pro rychlejší nabíjení. V nabíjecí stanici o výkonu 3,6 kW lze vybitou baterii dobít za 3 hodiny a 30 minut. Další možností je dobíjení nebo udržování hladiny nabití baterie během jízdy benzinovým motorem a rekuperací brzdné energie.

Prostor pro vše důležité

Navzdory instalaci baterie před zadní nápravou zůstává vůz ŠKODA SUPERB iV i nadále působivým manažerským vozem s dostatečným prostorem pro všechny cestující a velkým zavazadlovým prostorem. Samotný prostor pro nohy u zadních sedadel má štědrých 158 mm. Objem zavazadlového prostoru 485 l nabízí vynikající praktičnost, užitek a snadný přístup.

Oplývá inovacemi

Plug-in hybridní pohon iV dostanete ve čtyřech výbavových stupních a modelech: Ambition, Style, L&K a SportLine. Vyberte si ten pravý pro vás a dostanete nejen odpovídající standardní vybavení, ale také dodatečné vlastnosti specifické pro iV a příležitost vybrat si exkluzivní doplňky.

Nenápadný průkopník

Design vozu SUPERB iV je prakticky identický s tradičním provedením. Nově upravená mřížka je téměř zcela uzavřená a pod sklápěcím krytem ukrývá nabíjecí zásuvku. Znak iV na pátých dveřích označuje speciální hnací soustavu vozu.

Exkluzivní funkce

Mezi další standardně dodávané prvky vozu SUPERB iV patří volba jízdního režimu a nabíjecí kabel na dobíjení ze sítě 220 V. Prvky mimořádné výbavy vyhrazené exkluzivně pro SUPERB iV zahrnují Panoramatický kamerový systém (Area View) nebo Asistent pro manévrování s přívěsem (Trailer Assist).

Přesně takový, jaký ho chcete

Vzhled a vybavení interiéru respektují vámi vybraný model a výbavový stupeň, ať už je to pohodlný Style, nadstandartně vybavený Laurin & Klement, nebo atletický SportLine. Mezi standardní prvky interiéru vozu iV patří barevný Maxi DOT, navigace Amundsen 8", Adaptivní podvozek DCC, přední a zadní prahové lišty a doplňková tlačítka na nastavení režimu elektrického pohonu E-mode nebo sportovního režimu SPORT.

Špičková konektivita

V porovnání s tradičními modely vozu SUPERB vám iV poskytuje nejnovější systémy infotainmentu třetí generace, vybavené moderními funkcemi. Zabudovaná eSIM karta zajistí, že budete vždy on-line, a ve spojení se službami dálkového přístupu ŠKODA Connect vám umožní kontrolovat dobíjení baterie nebo zapnutí klimatizace před jízdou, a to na dálku pomocí chytrého telefonu.

Svět eMobility

eMobilita je zde. Díky ní získáváte jako majitel elektrifikovaného vozu ŠKODA řadu výhod: zvýhodnění při nákupu, osvobození od daní a zvýhodněné parkování. Přesvědčte se sami.

eMobilita v plné síle

Infrastruktura zajišťující provoz elektrifikovaných vozů každým dnem roste. Při cestách po České republice můžete dnes využívat více než 500 veřejných stanic. Jednotná karta ŠKODA e-charge znamená, že můžete bez problémů platit různým provozovatelům. ŠKODA se také zapojila do výstavby sítě IONITY po celé Evropě, jejímž cílem je vybudovat až 400 ultrarychlých dobíjecích stanic do roku 2020. Mezi další výhody patří nabíjení v prodejní síti ŠKODA.

Výhody nabíjení z domova

Elektrifikované vozy ŠKODA mají řadu provozních výhod. Pokud svůj vůz nabíjíte doma přes noc, šetříte náklady díky nižším cenám elektřiny v důsledku výhodných tarifů dodavatelů elektrické energie. Používáte-li pro výrobu elektrické energie fotovoltaický systém, můžete svůj vůz nabíjet z obnovitelných zdrojů nezávisle na externích zdrojích energie.

Spousta výhod

Vaše rozhodnutí zakoupit elektrifikovaný vůz ŠKODA vám přinese spoustu finančních a dalších výhod, které zlepší váš každodenní život. Finanční výhody pro zákazníky a společnosti zahrnují osvobození od silniční daně, dotace při nákupu vozu a nižší daň z vozidla.

Snadné parkování

Další nefinanční výhody nabízí majitelům elektrifikovaných vozů stát a jednotlivá města. Například po získání speciálního registračního štítku „EL“ můžete využít zvýhodněné podmínky pro parkování v modrých a fialových zónach v Praze. V současnosti se připravují další výhody spojené s tímto štítkem určeným výhradně pro elektrifikované vozy.

TECHNOLOGIE SIMPLY CLEVER

Inovativní osvětlení

Nejlepší systémy osvětlení pro optimální realizaci pravidla „vidět a být viděn“.

Matrix-LED světlomety

Prostřednictvím kamery ve zpětném zrcátku, která zjišťuje světelné zdroje z protijedoucích vozidel, Matrix-LED světlomety v blízkosti takových vozů potlačí část dálkových světel v reálném čase nezávisle přepínatelnými LED čipy v každém světlometu. Tím zajišťuje dokonale osvětlenou vozovku před vámi a vyšší bezpečnost.

TOP LED zadní světla s animovaným ukazetelem směru

Koncová světla v Top LED provedení obsahují všestranné diody. Mezi jejich zvláštní rysy patří pochromovaný pásek přes celou šířku pátých dveří a nápadný dynamický ukazatel směru.

LED světlomety

Vůz ŠKODA SUPERB iV je vybaven standardními LED světlomety obsahujícími diody pro tlumená a dálková světla, obrysová světla i denní svícení.

Koncová světla LED

Vůz SUPERB se standardně dodává s koncovými LED světly, v nichž jsou diody použity pro brzdová, koncová a mlhová světla.

Komfortní asistenční systémy

Jezděte pohodlně v harmonii s provozem.

Prediktivní tempomat

Tato nová funkce adaptivního tempomatu umí automaticky upravovat nastavenou rychlost vozu podle omezení rychlosti na dopravním značení. Pokud například při jízdě po dálnici vjede vůz SUPERB iV do obce, zpomalí na rychlost 80 km/h, přičemž následně při vyjetí z obce opět zrychlí na dovolenou rychlost na dálnici.

Asistent jízdy v koloně

Tento systém zajišťuje větší bezpečnost a pohodlí v dopravních zácpách a kolonách. Asistent v dopravní zácpě aktivuje převodovku DSG, systémy adaptivního tempomatu a asistent jízdy v pruzích tak, že s nimi „splývá“.

Rozpoznávání dopravních značek

Modul zpracování obrazu vyhledává v naskenovaných snímcích známé dopravní značky a porovnává výsledky s navigačními údaji. Systém zpracovává dopravní značení omezení rychlosti, zákazu předjíždění a veškeré dodatečné pokyny, včetně značení konce omezení, a oznamuje je řidiči.

Bezpečnostní asistenční systémy

Prvotřídní asistenční systémy pro vaši bezpečnou jízdu.

Front Assist

Front Assist je bezpečnostní systém varování před srážkou. Při blížící se srážce aktivuje brzdy s cílem minimalizovat její následky. Současně provádí nouzové zastavení, pokud se chodec snaží nebezpečně přejít před vozidlem.

Asistent změny jízdního pruhu

Díky dvěma radarovým čidlům v zadní části vozu zjišťuje Asistent změny jízdního pruhu vozidla jdoucí za vámi a vozidla v mrtvém úhlu. Informuje vás kontrolkou LED na vnitřní části krytu venkovních zrcátek. Asistent změny jízdního pruhu dokáže detekovat vozidla až do vzdálenosti 70 m, a tím vás účinně upozornit na nebezpečné situace na dálnicích a dvouproudových silnicích.

Asistent jízdy v pruzích

Tato funkce vás umí upozornit na neúmyslné vybočení z jízdního pruhu. Systém se aktivuje při rychlostech nad 65 km/h za předpokladu, že jsou na povrchu vozovky rozpoznatelné jízdní pruhy a před přejetím značení nebyl aktivován ukazatel směru.

Snadné parkování

Usnadněte si parkování a manévrování s přívěsem pomocí exkluzivních asistenčních systémů.

Parkovací asistent

Parkovací asistent vás poloautomaticky navede do příčného parkovacího místa (najetí předem i pozadu) a pomůže vám zajet na podélné místo a vyjet z něj. Systém vám pomáhá tak, že automaticky provádí optimální pohyby volantu pro zaparkování v pruzích, takže vy pouze ovládáte plynový a brzdový pedál.

Parkovací asistent s manévrovacím asistentem

Systém stahuje data z čidel, parkovací parametry a úhel natočení volantu a upozorňuje na případné riziko střetu s překážkami při parkování. Aby k takovým situacím nedošlo, pokud včas nezabrzdíte podle upozornění na vzdálenost, vůz SUPERB iV aktivuje manévrovací asistent, funkci, která vůz zastaví a zabrání tak střetu.

Parkovací kamera

Při zařazení zpětného chodu se aktivuje kamera v pátých dveřích a záběry se zobrazí na displeji infotainmentu. Dynamické pomocné linie na displeji ukazují směr, kterým by se vůz pohyboval při daném úhlu nastavení volantu, nebo vás upozorní, kdy je třeba volantem otočit.

KONEKTIVITA

Infotainment nové generace

Nový iV je mezi modely SUPERB průkopníkem v konektivitě. Pomocí chytrého telefonu si můžete například odkudkoliv dálkově nabít baterii.

Moderní infotainment

Vyberte si ze dvou moderních infotanmentů nové generace se zabudovanou eSIM kartou a zůstanete vždy on-line. Standardní infotainment Amundsen 8” je vybaven navigací, 2 USB porty a funkcí Bluetooth. Prvotřídní systém Columbus 9,2” má navíc 3D navigaci, ovládání gesty a také Virtuální kokpit. Mezi volitelné doplňky patří Sound Systém Canton s 11 reproduktory.

Infotainment on-line

On-line služby infotainmentu vám vždy pomohou dostat se bezpečně a pohodlně do cíle vaší cesty. Prostřednictvím tohoto balíčku služeb získává systém infotainmentu informace o provozu na cestách v reálném čase, zprávy o počasí, informace o cenách benzinu a o volných parkovacích místech. Díky aplikaci Charging Stations můžete v systému infotainmentu snadno najít nejbližší nabíjecí stanici, včetně jejích parametrů a aktuálních cen.

On-line služby ŠKODA Connect

On-line služby nové generace ŠKODA Connect poskytují on-line navigaci a informační služby, možnost dálkového ovládání vybraných funkcí vozidla pomocí chytrého telefonu a dálkovou komunikaci s vámi vybraným servisním střediskem ŠKODA. Součástí této funkce je eCall, který automaticky kontaktuje záchranné složky v případě nehody.

Vzdálený přístup iV

Další funkce služby ŠKODA Connect – vzdálený přístup k vozu – představuje zcela nový způsob ovládání vašeho vozu prostřednictvím propojení vozu a vašeho chytrého telefonu. SUPERB iV má navíc k dispozici další specifické služby, např. dálkové zapnutí klimatizace před jízdou, dálkové ovládání nabíjení a zobrazení aktuálního stavu nabití.

"Horká" tlačítka

Vybrané služby ŠKODA Connect se ovládají pomocí tlačítek ve stropním modulu. Červeným tlačítkem tísňového volání eCall vpravo okamžitě přivoláte pomoc, pokud se stanete účastníkem nebo svědkem nehody. Tlačítkem uprostřed můžete kontaktovat servisní středisko při poruše. Levým tlačítkem můžete požádat o více informací na infolince ŠKODA.

DALŠÍ PRVKY

Chytré detaily

Elektrický dětský bezpečnostní zámek

Schránka na brýle

Držáky reflexní vesty

Držák parkovacích lístků

Zavazadlový prostor

Elektricky ovládané páté dveře

Virtuální pedál

Síťový program

Vyjímatelná LED svítilna

Vyjímatelný vak Unibag

Přihrádka na kabát

Máte zájem o testovací jízdu?
Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.

KONTAKT