KIA XCeed

16. 09. 2019Světová premiéra nového modelu KIA XCeed

•    V automobilovém segmentu C disponuje Kia nejširší nabídkou ze všech výrobců
•    Kia XCeed nabízí sportovní alternativu k větším tradičním modelům SUV
•    Kompaktnější kabina i zavazadelník dosahují podobných rozměrů jako SUV

Kia XCeed představuje sportovnější alternativu k tradičním modelům SUV.  Poměrně dlouhá kapota při bočním pohledu hladce přechází v přední A-sloupky, ukotvené za předními koly, čímž vůz získal sportovní siluetu snižující se směrem k zádi.

Zatímco rozvor zůstal stejný jako u ostatních zástupců rodiny Ceed (2650 mm), přední a zadní převis XCeedu se oproti pětidveřovému hatchbacku zvětšil o 25 mm (na 905 mm), resp. 60 mm (na 840 mm). S celkovou délkou 4395 mm přerůstá XCeed o 85 mm pětidveřový hatchback Ceed a zároveň je o 90 mm kratší než Sportage. S nejvyšším bodem střechy ve výšce 1490 mm je zároveň o 43 mm vyšší než Ceed a o 155 mm nižší než Sportage, což z pohledu řidiče znamená nižší těžiště a vyvýšenou polohu za volantem.

Rozměry vozu

Celková délka 4395 mm, šířka 1826 mm a výška až 1495 mm s rozvorem 2650 mm

Oproti ostatním vozům z rodiny Ceed:
  • oproti pětidveřovému hatchbacku se přední a zadní převis zvětšil o 25 mm (na 905 mm)
  • Celková délka 4395 mm o 85 mm větší než pětidveřový hatchback Ceed
  • Sedadla zvýšena o 42 mm oproti modelu Ceed
Kia oficiálně odhalila čtvrtou karosářskou verzi ryze evropské modelové rodiny Ceed. Po karoseriích hatchback, Sportswagon (kombi) a ProCeed ve stylu ´Shooting brake´ rozšiřuje portfolio značky Kia v segmentu C zcela nový crossover s označením XCeed.

Kia XCeed s celkovou délkou 4395 mm, šířkou 1826 mm a výškou až 1495 mm, zaujímá postavení přesně uprostřed mezi hatchbackem Ceed a modelem Sportage. XCeed nabídne srovnatelně prostorný interiér jako nejprodávanější vozy SUV na evropském trhu. Zahájení prodeje v České republice je naplánováno na 3. čtvrtletí 2019.

Kia XCeed vychází z modelu Ceed, jenž patří k nejprostornějším vozům kompaktní třídy; předním i zadním cestujícím nabízí velkorysý interiér. Poloha sedadel je zvýšena o 42 mm oproti modelu Ceed. Svým výrazně dynamickým vzhledem připomíná Kia XCeed kupé s kabinou posunutou dozadu a strmá záď modelu pak evokuje emotivní fastback.

XCeed limited

Crossover zdobí nový energický lak karoserie Quantum Yellow, vyhrazený pouze pro model XCeed. Interiér vozu krášlí nový barevný paket černého čalounění, v kontrastu s elegantním žlutým prošíváním sedadel, výplněmi dveří a leskle černých a metalických žlutých akcentů po celé kabině vozu.

Kia XCeed vyjíždí na 16" nebo 18" litých kolech s broušenými povrchy. Kia XCeed nabídne evropským zákazníkům na výběr až pět nízkoemisních pohonných jednotek.

Zavazadlový prostor

  • zavazadelník o objemu 426 litrů
  • po sklopení zadních sedadel až 1378 litrů
  • zadní sedadla dělená v poměru 40:20:40
Vedle estetického faktoru nabízí nový XCeed i bohatou sestavu vyspělých bezpečnostních technologií a prvků konektivity i infotainmentu a stává se tak jedním z technicky nejvyspělejších vozů v segmentu CUV.

Palubní navigace s dotykovým displejem o velikosti až 10,25" a integrovanou funkcí rozdělené obrazovky umožňuje uživateli souběžně ovládat nebo sledovat nejrůznější vlastnosti vozidla a upravit si režim displeje tak, aby současně zobrazoval až tři různé aplikace. Řidič tak může například sledovat navigaci a předpověď počasí najednou.

Volitelná audio sestava JBL Premium disponuje technologií Clari-Fi, která v reálném čase uměle doplňuje kmitočty ztracené v důsledku komprese audio signálu, čímž dokáže obnovit zvukovou kvalitu co nejblíže originálnímu audio záznamu.
KIA_XCeed_3.jpg
KIA_XCeed_1.jpg
KIA_XCeed_2.jpg
Městský crossover Kia XCeed navržený v evropském návrhářském centru Kia ve Frankfurtu se bude vyrábět ve výrobním závodu Kia ve slovenské Žilině. Vůz bude poskytován se standardní 7letou zárukou Kia (s omezením na 150 tis. km).
KIA_XCeed_4.jpg