Kia sklízí úspěchy ve studii spolehlivosti vozidel


 Do hodnocení 71 modelů se zapojilo 14 tisíc německých řidičů
 Kia rovněž nejlépe hodnocena mezi značkami
 Další vítězství pro značku Kia ve Spojených státech v rámci studie kvality nově pořízených vozů (IQS)
 

Kia Motors získala další ocenění za kvalitu a spolehlivost, a zajistila si tak první místo mezi značkami v letošní studii spolehlivosti vozidel organizace J.D. Power. Vítězem kategorie „kompaktní SUV“ se navíc stává model Sportage, a to již druhým rokem v řadě. Do letošní studie, která je Německu organizována každoročně, se zapojilo 14 tisíc majitelů vozů, kteří hodnotili 71 modelů od 24 různých výrobců s cílem určit nejspolehlivější vozy na trhu.

oceneni-2ff63.jpg

Ve studii spolehlivosti vozidel organizace J.D. Power, posuzující dlouhodobou kvalitu produktů, se Sportage třetí generace vyznamenala nízkým počtem závad, který se v tomto případě udává počtem nahlášených problémů na 100 vozidel (jednotka PP100). Výsledek Sportage na úrovni 77 jednotek PP100 znamená nejen vítězství v segmentu kompaktních SUV, ale i celkové druhé místo ze 71 modelů od 24 různých výrobců. Sportage, nejlépe prodávaný evropský model značky Kia, si vydobyl sedmibodový náskok před vozem na druhé příčce v kategorii kompaktních SUV.
kia-sportage_iii-generace_j-d-power2017-072dd.jpg
 

Vloni pak tento vůz rovněž prokázal svoji spolehlivost v dlouhodobých testech na 100 tisíc kilometrů německých motoristických časopisů Auto Bild a Auto Motor und Sport. Kia Sportage absolvovala oba testy bez jakýchkoli potíží – a dosáhla vůbec nejlepšího výsledku napříč všemi hodnocenými vozidly.

V letošní studii spolehlivosti vozidel dokázala Kia zvítězit i jako ‘nejlepší automobilová značka’ s nejnižším celkovým průměrným počtem závad v rámci všech hodnocených výrobců. Ze 24 značek zařazených do studie byla Kia jediným výrobcem, který dosáhl skóre pod 100 bodů, přičemž průměrný počet závad všech vozů hodnocených ve studii dosáhl hodnoty 151.