Emil Open

12. 10. 2020


Jsme hrdým partnerem Emil Open


Brno má za sebou devátý ročník Evropských her handicapované mládeže Emil Open. I přes aktuální situaci související s koronavirem dorazilo na brněnská sportoviště téměř 300 účastníků. Poměřili své síly v letních sportech. Příští rok je čeká jubilejní 10. ročník, který připadá na 23. až 27. června 2021. Agrotec osobní automobily patří mezi partnery letošního ročníku. Organizátorům zapůjčil vozy značky KIA pro usnadnění transportu během her. 
 
 
 foto3.PNG
Na Emil Open jsou reprezentovány paralympijské sporty, jenž jsou přizpůsobeny pro sportovce s omezenou hybností. Sport boccia je podobný pétanque, bocce je pak podobný typ sportu, jen se hraje venku na trávníku Emil Open se může účastnit handicapovaná mládež ve věku 10 až 26 let. „Hry Emil Open jsou otevřené pro mladé sportovce se všemi druhy zdravotního postižení. Jediné, co účastníci potřebují, je chuť sportovat. Ubytování i stravu jim hradíme s pomocí partnerů my, protože chceme umožnit sportovat opravdu každému, tedy i bez ohledu na finanční situaci,“ konstatuje prezident Emil Open Pavel Zbožínek.

 
 file_16003585961.png
Do Brna dorazili také úspěšní sportovci, jenž sklízí úspěchy na Paralympijských hrách. Řeč je třeba o plavci Arnoštu Petráčkovi, se kterým si mohly děti zaplavat. „Jsem rád, že se Emil Open uskutečnil. A že byl takový zájem o plavání, i přes koronavirus. Emil Open je skvělá příležitost, jak si připomenout paralympijské hry,“ řekl Arnošt Petráček. Do Brna dorazil též Aleši Kisý, který byl letos ambasadorem atletiky. Mezi další známé podporovatele patří též šestinásobný paralympijský vítěz a mistr světa v cyklistice Jiří Ježek.
 
 foto2.PNG
Významným milníkem letošního ročníku byl podpis Memoranda o spolupráci s Českým hnutím Speciálních olympiád, díky kterému mohou děti a mládež s mentálním postižením využít nabídku dalšího sportování v oddílech po celé České republice.
 
Emil Open 2020 významně podpořilo město Brno a celkem osm krajů České republiky. Generálním partnerem Emil Open 2020 byly Teplárny Brno. Na akci se rovněž podíleli desítky dobrovolníků. Na konání her přispělo několik krajů. Tím nejvýznamnějším byl Jihomoravský kraj. Na účast svých sportovců přispěl kraj Ústecký, Pardubický, Jihočeský, Olomoucký, Moravskoslezský, Středočeský a hlavní město Praha. A díky partnerství s národním dopravcem České dráhy mohli účastníci do Brna cestovat zcela zdarma. Významným partnerem byla též společnost SAKO Brno, ČEPS či AGROTEC osobní automobily.
 

Celé znění tiskové zprávy Emil Open čtěte  zde
 
 foto1.PNG
foto4.PNG