Autoopravář Junior 2019

05. 05. 2019


AGROTEC – Partner projektu AUTOOPRAVÁŘ JUNIOR 2019
 

Celorepubliková soutěž

Již třetím rokem byl AGROTEC významným partnerem celorepublikového kola soutěže Autoopravář junior, která se stejně jako loni konala v kosmonoském Servisním centru ŠKODA.
Již třetím rokem byl AGROTEC významným partnerem celorepublikového kola soutěže Autoopravář junior, která se stejně jako loni konala v kosmonoském Servisním centru ŠKODA. Na finále soutěže se ukázala spousta významných osobností českého autoopravárenství a také celá řada nejprestižnějších dodavatelů, kteří soutěž posunuli svými moderními technologiemi oprav a vybavením použitého při samotné soutěži hodně vysoko. Soutěžící si tak mohli vyzkoušet pracovat na TOP zařízeních, které standardně nenajdete v jen tak obyčejném autoservisu.

V číslech

V současnosti je do projektu zapojeno již více než 2000 žáků, téměř 500 pedagogů a více než 30 autorizovaných servisů značek Audi, Seat, Volkswagen a Volkswagen Užitkové vozy.
Patrik-Dejl-(1).jpg
Patrik Dejl, vedoucí servisu ŠKODA v Břeclavi

Jak soutěž probíhala podle Patrika Dejla


„Samotná soutěž je pro soutěžící velice náročná obtížností jednotlivých úkolů, ale i po psychické a fyzické stránce“, říká Patrik Dejl, který se finálové soutěže účastnil a prezentoval společnost AGROTEC. „Můj úkol na soutěži byl nachystat pro soutěžící jedno ze soutěžních stanovišť, kde měl každý soutěžící během 15 minut diagnostikovat a opravit závadu, kterou jsem na vozidle nasimuloval, hodnotil jsem v 15 bodech jejich postup a úspěšnost na daném úkolu; čas mezi jednotlivými soutěžícími byl 5 minut, abych vše připravil pro dalšího soutěžícího.“

Technologický pokrok

Toto vzdělávání budoucích odborníků zohledňuje bouřlivý technický vývoj v automobilovém průmyslu, včetně nejnovějších trendů, mezi něž patří elektrická mobilita, digitalizace a umělá inteligence.
Odborná soutěž Autoopravář Junior se letos konala již popětadvacáté. Na cestě za prestižním titulem museli mladí automechanici, autotronici, karosáři a autolakýrníci úspěšně absolvovat tři soutěžní kola, od regionálních až po celostátní. Soutěž je rozdělena na teoretickou a praktickou část. Výkony studentů hodnotí odborné komise. Hlavním cílem soutěže Autoopravář junior je pozitivně motivovat žáky středních škol s výukou automobilových oborů, ale také propagovat technické obory a rozvíjet spolupráci mezi budoucími zaměstnavateli studentů a středními školami v České republice.
 

Vítězi jubilejního 25. ročníku se v jednotlivých kategoriích stali:

  • Lukáš Holub - SOŠ a SOU Nymburk (Automechanik),
  • Luboš Hřebec - ISŠA Brno (Autotronik),
  • David Mottl - SPŠ dopravní Plzeň (Karosář),
  • Thanh Binh Nguyen - SŠ PTA Jihlava (Autolakýrník).
Gratulujeme a budeme se těšit na další ročník