Naše ŠKODA Octavia poslouží vozíčkářům

04. 02. 2021


„Jsme hrdým partnerem Ligy vozíčkářů“. Škoda Octavia s tímto logem vjela v pondělí 11. ledna do areálu Ligy vozíčkářů v Brně na Bzenecké ulici. AGROTEC Group se rozhodl pomoci právě tady. „Auto jsme zapůjčili Lize na rok, na nich je jen hradit provoz auta, tedy palivo. Krásně se to tady sešlo, AGROTEC Group slaví třicet let a Liga vozíčkářů taky,“ řekl ředitel divize osobních aut v AGROTEC Group Marcel Slouka. „Jsme rádi za tu pomoc, naše nezisková organizace si bohužel nemůže dovolit koupit auto vlastní,“ doplnila Lenka Uldrijanová, která má v Lize vozíčkářů na starost fundraising  a PR.

IMG_8999-1536x1152.jpg

Předání Octavie Lize vozíčkářů. Ředitel divize osobních aut v AGROTEC Group Marcel Slouka dává klíče od auta Lence Uldrijanové.

 
AGROTEC Group pomáhá různými způsoby, například školám nebo hospicům, dlouhodobě spolupracuje také se zařízením pro tělesně a mentálně postižené v Kloboukách u Brna. Do roční spolupráce tohoto typu se skupina pustila nyní poprvé.

„Za normálních okolností by byl tento osobní automobil vidět také na řadě našich benefičních a propagačních akcí. Uvidíme, jaký bude letošní rok, protože vzhledem k momentální situaci dává Agrotec víc, než je Liga schopna v rámci propagace vozu nabídnout,“ konstatovala Lenka Uldrijanová.

Pokud bude spolupráce dávat oboustranně smysl, není podle ředitele Marcela Slouky vyloučeno, že v ní bude dál AGROTEC Group pokračovat. „Za Ligu mohu říci, že budeme rádi v kontaktu i během roku. Když budou mít zaměstnanci a zákazníci AGROTECu zájem, rádi je provedeme našim zázemím, mohou se přijet podívat,  jak konkrétně práce a pomoc lidem s postižením vypadá,“ navrhla i Lenka Uldrijanová.

Liga vozíčkářů má sídlo na Bzenecké ulici v Brně. Většinu služeb poskytují její pracovníci v Brně a v Jihomoravském kraji. Sociální pracovníci Ligy však radí v rámci Poradny pro život s postižením lidem z celé republiky a to prostřednictvím e-mailů, přes skype, telefonicky. Odpoví na jakýkoliv dotaz týkající se života s postižením.

IMG_9005-1-1536x1152-(1).jpg
Škodou Octavia z AGROTECu budou sociální pracovníci Ligy vozíčkářů jezdit ke svým klientům.
 

Octavia z AGROTECu bude sloužit pro každodenní operativu, ať už v rámci osobní asistence při cestách ke klientům, tak pro převoz kolegů a jejich mechanických vozíků, bude-li potřeba.  Jen ty jde totiž do osobního auta složit. Klienty s elektrickým vozíkem převáží zatím velké, takzvané sociální auto, které má Liga k dispozici do konce roku 2021. Jednou ze služeb Ligy je i doprava klientů do škol, k lékaři, na úřad, do práce. V budoucnu by Liga vozíčkářů chtěla získat i toto velké auto a nechat jej upravit tak, aby mohlo naložit klienty a kolegy využívající elektrické invalidní vozíky.