eMOBILITA v ŠKODA AUTO

27. 10. 2022


eMOBILITA JE ŠKODA iV


Elektrické vozy ŠKODA iV nadchnou svými technologiemi, designem, dynamikou a ohleduplností k životnímu prostředí. Elektromobily a plug-in hybridy vám ušetří nejen čas a peníze, ale nabízí i úspornou jízdu, rychlé nabíjení a vysoký výkon. To vše za minimální servisní náklady.
 
MAJÍ NÍZKÉ PROVOZNÍ NÁKLADY
 
Desetkrát méně součástek. O takový počet se liší pohonné ústrojí elektrických aut od spalovacího motoru. Elektromobily tak nepotřebují olej, palivové filtry, výměnu rozvodů či řemenů. Díky rekuperaci energie také výrazně šetří brzdové oblože.
 
HODNĚ UJEDOU, SNADNO A RYCHLE SE NABÍJÍ
 
Díky dojezdu až 536 kilometrů (ENYAQ COUPÉ iV) vám elektrické vozy ŠKODA iV poskytnou dostatek prostoru a jistoty pro pohodlnou jízdu. Z 10 % na 80 % kapacity se vozidlo dobije za pouhých 35 minut díky nabíjení až 135 kW a to i v pohodlí domova zásluhou odborné montáže wallboxu pro domácí nabíjení. V nabídce je i instalace fotovoltaického systému s energetickým uložištěm i zprostředkování dotací.
 
ŠETŘÍ ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ
 
Právě kvůli absenci výfuku u elektromobilů nejsou do okolí vypouštěny žádné škodlivé emise a díky využití elektřiny z obnovitelných zdrojů lze v celkovém cyklu dosáhnout jejich snížení až o 85 %. Elektrická aut se také vyznačují svým bezhlučným provozem, který též šetří okolí.  ŠKODA AUTO si zakládá na ekologické výrobě,  recyklaci a opětovném využití modulárních baterií vozů iV.
 
Nabízené modely:
ŠKODA ENYAQ COUPÉ RS iV
ŠKODA ENYAQ iV
ŠKODA OCTAVIA iV (plug-in hybridní pohon)
ŠKODA SUPERB iV (plug-in hybridní pohon)

 
ELEKTRIFIKACE PRO KAŽDÉHO
 
Do roku 2030 má ŠKODA AUTO  v plánu představit alespoň 3 další elektrické vozy řady ŠKODA iV. Ve výhledu je též až 35 000 veřejných nabíjecích stanic po celé České republice. Což poskytne nabíjení kdekoliv a kdykoliv.
 
MYSLÍME NA BUDOUCNOST
 


Smysluplná eMobilita je v ŠKODA AUTO cestou, kterou vychází vstříc rychle se měnícím podmínkám a požadavkům na moderní udržitelnou soukromou i firemní osobní dopravu. Řada ŠKODA iV je nyní pro mnoho řidičů atraktivní alternativou k automobilům s výhradně spalovacími motory.