SUV, nad kterým slunce nezapadá


Zubatý tygr s kostkou ledu

Přestože kořeny automobilky Kia najdeme v Jižní Koreji, Sportage patří k modelům s ryze evropským charakterem. V Německu vyvinutá a ve slovenské Žilině vyráběná byla už její předchůdkyně a na tom se nic nemění ani u aktuálního modelu. Na první pohled se jedná o příjemně narostlé SUV, které od své předchozí verze na pár místech přibralo. Výraznou změnou prošel vzhled přední masky, kdy původní tygří čenich vystřídal úsměv s vyceněnými zuby – tahle kočička totiž chce ukázat, že je nová a umí toho hodně. Ve sportovní verzi GT Line ale škleb na tváři posměváčků zchladí LED mlhovky, vysekané ve tvaru kostek ledu. Hodně tlačítek – hodně funkcí – hodně pomocníků.

sportage_maska.jpg

Prostorný interiér, dominantní navigace

Při prvním nasednutí řidiče hned upoutá velký vnitřní prostor, který je větší, než by se zvenku zdálo. Na někoho může nezvykle zapůsobit například elektrické nastavování polohy sedadla, ale s trochou cviku se dá dosáhnout stejné obratnosti jako s manuálním polohováním. Novému řidiči padne zrak na volant a přístrojovou desku před sebou. Volant s obvyklými ovládacími prvky a handsfree překvapí spodním zploštěním. Přístrojová deska s dvěma budíky s tachometrem a měřičem otáček nikoho nezaskočí, nicméně mezi nimi umístěný displej představuje svou velikostí a kvalitou zobrazení dobrého pomocníka a rádce pro řidiče.

sportage_interier.jpg

Dominantou interiéru je vestavěná navigace ve středu palubní desky. Velikostí displeje poskytuje ještě lepší komfort než mnohé samostatné systémy. Navíc na sedm let získají zákazníci také bezplatnou  aktualizaci map. Připojením vlastního telefonu navíc může navigace hlásit i počasí po cestě a v destinaci. K ovládání systému slouží přehršle tlačítek přímo pod přístrojem. Nejdříve mohou uživatele vozu zmást vysokým počtem, ovšem později si každý řidič uvědomí jejich účelnost. Na jednom místě totiž došlo ke kombinaci ovládání navigace, klimatizace i vestavěného rádia. Pohodlně velká ovládací tlačítka ale řidiče velmi rychle navedou tím správným směrem.

Jezdí (skoro) sama

Automatických pomocníků v autech stále přibývá a nejinak je tomu i zde. Zpětná parkovací kamera nikoho už nepřekvapí, ovšem schopnost auta samostatně parkovat (couváním i podélně) rozhodně přináší uživatelům pohodlí. Především při jízdě na delších trasách nebo při horší viditelnosti ocení řidiči systém pro sledování jízdních pruhů. Pokud by řidič bez patřičné signalizace ze svého pruhu vyjel, auto ho samo upozorní zvukovou výstrahou a samostatným návratem do původního pruhu. KIA SPORTAGE si poradí i se silnicemi nižších tříd, kde často značení po pravé straně chybí.

sportage_asistenti.jpg


Na silnici i ve vinohradu jako doma

Jen samotné usednutí do vozu je pro řidiče malýmsvátkem. Kromě pohodlnosti samotného sedadla upoutá řidiče i dobrá přehlednost o celém okolí, kdy není výhled šoféra rušen příliš širokými sloupky. Po nastartování a rozjetí je třeba se ptát, zda je motor vůbec v provozu, protože prakticky nejde slyšet. Stejná otázka se pak opakuje i dále při jízdě v běžném provozu, stejně tak i na silnicích nižších tříd s výmoly, neboť odhlučnění a tlumiče nepropustí do kabiny vozu žádné ruchy zvenčí. Při předjíždění ocení řidiči svižnou akceleraci, při jízdě do prudšího kopce naopak značnou výdrž motoru. Při nutnosti zpomalení pak přijdou ke slovu jemně reagující brzdy, které vás ubezpečí, že kdyby přišlo na nejhorší, zvládne vůz spolehlivě rychle zastavit. Svým ztvárněním, prostorovým rozložením i bezpečnostními prvky je jasné, že zákazníky si KIA SPORTAGE najde především v rodinách s dětmi. Prostorný kufr, který navíc od předchozí verze doznal rozšíření, pojme zavazadla na jakkoliv dlouhou cestu. Také je možné k autu připojit nosič na kola, případně box na lyže při jízdě za zimními radovánkami.

sportage_vinohrad.jpg


Sportage se zvýhodněním až 140 000 Kč!

Cenové zvýhodnění 140 000 Kč se vztahuje na akční model Style nebo COOL v dieselovém provedení.
Můžete se také těšit na:
  • Registrační Bonus 70 000 Kč (platí pro 1,7 a 2.0 CRDi)
  • Výbava zdarma v hodnotě 25 000 Kč:
    • Cool výbava navíc proti Comfort: automatická klimatizace, kožený volant, tempomat s omezovačem rychlosti, samostmívací zpětné zrcátko
    • Style výbava navíc proti Exclusive: vyhřívaná zadní a přední sedadla, vyhřívaný volant, zadní LED světlomety, přístrojový štít Supervision, zatmavená zadní skla -
  • Výkupní Bonus za starý vůz 30 000 Kč
  • Kia Select Bonus 15 000 Kč

sportage_akce.jpg

Vyobrazené zvýhodnění 140 000 Kč vč. DPH se vztahuje na akční modely Cool a Style v dieselovém provedení a zahrnuje Slevu 70 000 Kč, výbavu v hodnotě 25 000 Kč zdarma, Výkupní Bonus za starý vůz 30 000 Kč a Dodatečný Bonus 15 000 Kč při financování s Kia Select. Nabídka je určena pro individuální zákazníky - spotřebitele na nákup jednoho vozu. Podmínky pro firmy a podnikatele žádejte u našich dealerů Kia. Vyobrazení vozu je pouze ilustrativní a může obsahovat doplňkovou výbavu. Pro bližší informace nás kontaktujte. Nabídka platí do 28. 2. 2018
 

Testovací jízdu si objednejte na našich pobočkách

Pobočka Brno
 
Kia Brno  


Pobočka Břeclav
 
Kia Breclav

Pobočka Hustopeče
 
Kia Hustopeče

 
Těšíme se na Vaši návštěvu.